مشاوره رایگان :
جهت مشاوره رایگان امور ثبتی و حقوقی خود فقط کافیست شماره تلفن خود را برای ما ارسال نمائید ، تا کارشناسان و وکلای مجرب ما در کمتر از ۶۰ ثانیه با شما تماس بگیرند .

ثبت شرکت چیست و مراحل ثبت شرکت


اخذ مجوز پیش از ثبت شرکت نیاز است؟

ثبت شرکت یا موسسه توسط اداره ثبت شرکت های سازمان ثبت  اسناد و املاک قوه قضاییه صورت می گیرد و ارتباطی به وزارت دادگستری یا وزارت صنعت، معدن و تجارت ندارد. به منظور ثبت برخی از شرکت ها و موسسات، نیازمند اخذ مجوز از مراجع ذیصلاح قانونی است. مثل تاسیس مجموعه ای که در زمینه تصویربرداری هسته ای فعالیت دارد یا موضوعاتی که پیش از ثبت شرکت یا موسسه، نیازمند اخذ مجوز یا تاییدیه قانونی هستند.

موضوعاتی  که نیازمند اخذ مجور قانونی پیش از ثبت شرکت هستند، شامل طیف گسترده ای از موارد است. مثل: تاسیس و ثبت نهاد پولی و اعتباری، معاملات طلا و نقره و رمز ارز، صدور ضمانت نامه، تاسیس شعبه و نمایندگی بانک خارجی، هر نوع فعالیت مربوط به صنعت بیمه، هر نوع فعالیت مربوط به کارگزاری بورس. هر نوع فعالیت مربوط به مشاوره بورس، سبدگردانی، پذیره نویسی، تعهد پذیره نویسی ، معامله اوراق بهادار و خدمات الکترونیکی بورس.

دقت کنید که برای تاسیس شرکت تعاونی و بیمه، بایستی به اداره تعاون شهرستان محل اشتغال  و هم چنین بیمه مرکزی مراجعه کنند و مرجع صدور فعالیت تعاونی، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی  و بیمه، شرکت دولتی بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران است. اگر تعاونی سهامی عام قصد ثبت داشته باشید، بایستی از سازمان بورس و اوراق بهادار نیز مجوز لازم را دریافت کنید.

هر کسب و کاری برای شروع نیاز به ثبت شرکت دارد ، ثبت شرکت مهمترین و الزامی ترین مورد برای شروع کسب و کار در ایران می باشد.

با ثبت شرکت کسب و کار خود را به صورت قانونی شروع میکنید و پیشگیری میکنید از مشکلات و اتفاقاتی که ممکن است بعد از شروع کسب و کار شما بدون ثبت آن بیافتد و همچنین می توانید از مزایا و حمایت قانونی دولت استفاده کنید و با خیال راحت کسب و کار خود را شروع کنید.

ثبت شرکت چیست و مراحل ثبت شرکت|سامانه ثبت ملاصدرا

ثبت شرکت خود را میتوانید به چند صورت انجام دهید و هر مورد دارای مزایا و معایب خاص خود می باشد.

شرکت سهامی خاص و مسئولیت محدود از متداول ترین انواع ثبت در ایران هستند. به نحوی که بیشتر از ۹۸ درصد شرکت های ثبت شده را تشکیل می دهند.

مراحل ثبت شرکت به آسانی و در سه مرحله انجام می پذیرد ،شما میتونید همه این امور را به مشاورین ثبت شرکت ملاصدرا بسپارید .

فعالیت در قالب یک شرکت با هر موضوعی در زمینه کسب و کار نیازمند انجام یک سری مراحل بر اساس ضوابط و قوانین تعریف شده برای فعالیت شرکت هاست.

آموزش ثبت شرکت

چنانچه دو یا چند نفر بخواهند شرکتی تاسیس کنند. که بار مسئولیتی زیاد برای آنها نداشته باشد. باید شرکت خود را با مسئولیت محدود به ثبت برسانند.

در شرکت با مسئولیت محدود هر یک از شرکا تا میزان سرمایه خود در قروض و تعهدات شرکت متعهد می شود.

در اسم شرکت باید عبارت “با مسئولیت محدود” حتما ذکر شود و در ضمن نباید اسم هیچ یک از شرکا نام برده شود.

مراحل ثبت شرکت

مراحلی را که ما طی میکنیم تا ثبت شرکت شما تو کوتاهترین زمان و بهترین کیفیت انجام شود را در ذیل برای شما شرح داده ایم:

 ۱: داشتن شریک خوب برای ثبت شرکت

اولین قدم برای ثبت شرکت پیدا کردن شریک قابل اعتماد است . حداقل تعداد شرکا برای ثبت شرکت‌ با مسئولیت محدود ۲ نفر و شرکت‌ سهامی خاص و عام ۳ نفر میباشد. مسئولیت و حق رأی سهامداران با توجه به سرمایه‌ی اولیه‌شان تعیین می‌شود پس بهتر اینکه فردی را انتخاب کنید که به او اعتماد دارید و هدفتان از راه‌اندازی کسب‌و‌کار یکی باشد.

۲: ثبت نام درپرتال ثبت شرکت

برای ثبت نام به سایت ثبت شرکتها رفته و بعد از انتخاب پذیرش باید فرم مورد مورد نظر را به دقت مطالعه و پر کنید و در قسمت اول که عنوان ان (اطلاعات متقاضی) می باشد ، باید مشخصات خودرا کامل و با دقت وارد کنید .

۳: انتخاب اسم مناسب برای ثبت شرکت

در این مرحله که «نام‌های درخواستی» نام گزاری شده است ، شما می بایست اسامی مد نظر خود را بدون در نظر گرفتن لغت «شرکت» در ابتدای آن‌ها وارد کنید. شما مجاز به ۵ نام شرکت و نوشتن انها به ترتیب اولویت مورد نظر در فرم وارد هستین و نهایتا یکی از آن‌ها انتخاب می شود.

۴: مشخص کردن زمان و موضوع فعالیت شرکت

شما در این مرحله(تعیین زمان و فعالیت) می بایست موضوع اصلی فعالیت شرکت خود را به همراه مشخص کردن زمان

ان ؛ با انتخاب گزینه محدود یا نا محدود مشخص کنید . بهتر است که قبل از به وجود امدن مشکلات احتمالی حتما راجع به این ۲ موضوع با شرکا خود صحبت کنید تا در اینده به مشکل نخورید.

۵: درج کردن آدرس شرکت

این مرحله ثبت شرکت که «اطلاعات مرکز اصلی» نام گرفته است و از اسمش پیداست که باید ادرس کامل ما در این مرحله درج شود و بعد نوشتن کد پستی و زدن «دریافت نشانی کد پستی از اداره‌ی پست»، آدرس به‌طور اتوماتیک در سطر زیرین قرار میگیرد.

و اگر هنوز اقدام به خرید یا اجاره محل مورد نظر خود نکردین جای نگرانی نیست میتونین ادرس محل سکونت خود یا یکی از شرکا را وارد کنین و اینو بدونین تمامی مدارک شما به اون ادرس پست میشود.

۶: تعیین کردن سرمایه‌ی اولیه ثبت شرکت

اینجا مرحله «سرمایه‌ی شخص حقوقی» می باشد. شرکت‌های مسئولیت محدود باید حداقل سرمایه‌ی مد نظر خود و شرکت‌های سهامی باید تعداد سهم و ارزش اسمی آن را در این مرحله وارد کنند. حداقل سرمایه برای تأسیس یک شرکت با مسئولیت محدود مبلغ ۱۰۰ هزار تومان است.

۷: وارد کردن اسم شرکا

این قسمت از ثبت شرکت لیست «اشخاص» نام دارد و باید با نوشتن اسامی و شماره ملی شریکان شرکت پر شود. اگر تعداد شرکا بیش از ۱۵۰ نفر باشد، باید لیستی را که در این قسمت از سایت قرار داده شده است ، دانلود و تکمیل کنید و به همراه مدارک مورد نیاز به واحد ثبتی مربوطه پست کنید. برای ادامه دادن مرحله‌ی ثبت‌نام و رفتن به مرحله‌ی بعد باید اسم حداقل یکی از شرکا وارد شود.

۸: تعیین کردن سمت اشخاص برای ثبت شرکت

در مرحله‌ی سمت اشخاص ثبت شرکت شما باید سمت مورد نظر (مانند مدیرعامل، رئیس هیئت مدیره و …) و زمان شروع فعالیت‌های آن‌هر یک وارد شود.

 ۹: وارد کردن سهام اشخاص برای ثبت شرکت

در اخر این مرحله با انتخاب اسم هر یک از شرکا باید مقدار سهم یا سرمایه‌شان مشخص شود.

۱۰: تعیین روابط بین اشخاص

اطلاعات مربوط به نماینده‌ی شرکت و اختیارات آن در این قسمت باید تکمیل شوند.

۱۱: ثبت شعب شرکت

اگر قصد دارید برای شرکت خود شعبه ثبت کنید باید اطلاعات ان را در این قسمت وارد کنید. جایگاه ها در شعب مربوطه در مرحله‌ی بعد مشخص می‌شوند. برای تعیین اسم شعبه نباید از اسم شرکت اصلی و کلمه‌ی «شعبه» استفاده کنید. اگر در حال حاضر قصد ثبت شعبه ندارید، می‌توانید از این مرحله عبور کنید..

۱۲: انتخاب روزنامه‌ی سالی/مالی

روز و ماه سال مالی خود را در این قسمت وارد می کنید و سپس روزنامه‌ی مؤسسه یا شرکت خود را از لیست اسامی موجود انتخاب کنید..

۱۳: وارد کردن متن صورت‌جلسه

در صفحه این مرحله و طبق توضیح سایت باید صورت‌جلسه مؤسسین، هیئت مدیره یا رکن اداره‌کننده‌ی متناظر با نوع شخصیت حقوقی انتخابی را به‌طور کامل بنویسید.

۱۴: اظهارنامه /تقاضانامه

متن اظهارنامه یا تقاضانامه‌ی خود را در این بخش وارد کنید.

۱۵: تکمیل اساسنامه

در این مرحله و با زدن «دریافت متن اساسنامه» فرمی برای شما نمایان میشود می‌شود که بر اساس اطلاعات واردشده در قسمت‌های قبلی تکمیل شده است. اگر اشتباهی در پر کردن قسمت‌های قبلی وجود داشته باشد، می‌توانید به گام مربوطه مراجعه و آن‌ها را اصلاح کنید. همچنین یک سری قوانین در پایین آن ذکر می‌شود که بهتر است آن‌ها را دقیقا مطالعه کنید.

۱۶: تکمیل شرکت‌نامه

این مرحله مانند مرحله‌ی قبل است و با زدن «دریافت متن شرکت‌نامه» متن آن در کادر پایینی ظاهر می‌شود و قابل تغییر است..

۱۷: تکمیل خلاصه اظهارنامه/تقاضانامه

این مرحله شبیه ۲ مرحله‌ی قبل می باشد و در آن نوشته شده است که اگر اطلاعات و مدارکتان کامل باشد و قابلیت صدور آگهی داشته باشد، منجر به آگهی خواهد شد..

۱۸: تکمیل مدارک

مدارک ثبت شرکت عبارتند از

۲ نسخه شرکت‌نامه تکمیل‌شده

۲ نسخه تقاضانامه تکمیل‌شده

۲ نسخه اساسنامه تکمیل‌شده

 • اصل مجوز فعاليت از مراجع مرتبط در مواردی که ثبت موضوع نياز به مجوز داشته باشد.
 • تصوير برابر با اصل مدارک احراز هويت کليه شرکا و مديران و هیئت نظارت، در صورت داشتن هيئت نظارت در مواردي که تعداد شرکا بيش از ۱۲ نفر باشند.
 • اصل گواهي عدم سوءپيشينه جهت اعضاء هیئت مديره و مديرعامل
 • دو نسخه صورت‌جلسه مجمع عمومی مؤسسین
 • اصل وکالت‌نامه وکيل دادگستری در صورتی که ثبت شرکت توسط وکيل صورت پذيرد
 • ارائه اقرارنامه مدیران و بازرسان
 • چنانچه این مدارک را تکمیل کرده‌اید، تیک تأیید مدارک مورد نیاز را زده و پذیرش نهایی را بزنید.

موضوعات مربوط به ثبت شرکت های تعاونی و شرکت بیمه

در ابتدای گفتار عرض شد که ثبت شرکت تعاونی، از جمله موضوعاتی است که نیازمند اخذ مجوز قانونی است. کلیه شرکت های تعاونی که با موضوع فعالیت مختلف تاسیس می شوند، بایستی به منظور ثبت و تغییرات خود از اداره تعاون استان محل فعالیت، مجوز دریافت کنند. مرجع صدور مجوز نیز  وزارت تعاون است.

چندین نام است که اگر یک تعاونی قصد ثبت شرکتی به این نام داشته باشد، بایستی نسبت به اخذ مجوز اقدام کند. به موارد زیر دقت کنید:

 • تعاونی تولیدی
 • تعاونی خدماتی
 • تعاونی سهامی عام
 • تعاونی اعتباری
 • تعاونی‌ كشاورزی،
 • تعاونی دامداری،
 • تعاونی دامپروری،
 • تعاونی پرورش و صید ماهی،
 • شیلات،
 • تعاونی صنعت،
 • تعاونی ‌معدن،
 • تعاونی عمران شهری
 • تعاونی توزیع ( از جمله تعاونی مشاغل، تعاونی مصرف‌كنندگان، تعاونی مسکن، تعاونی فراگیر، تعاونی چند منظوره )

دقت کنید که به منظور تاسیس شرکت بیمه ای، بایستی مجوز اخذ کنید و سپس نسبت به تاسیس شرکت اقدام کنید. ثبت تاسیس و تغییرات کلیه شرکت های بیمه ای با موضوع تصدی هر نوع خدمات بیمه ای و نمایندگی بیمه و کارگزاری خدمات بیمه ای، نیازمند اخذ مجوز است.

عرضه خدمات بیمه ای با رعایت قانون تاسیس بیمه مرکزی ایران و بیمه گری مصوبات شورای عالی بیمه، دستورالعمل ها و مفاد قرارداد نمایندگی بیمه، صورت می گیرد. اگر در نام شرکت یا موسسه شما، یکی از نام های: بیمه، خدمات بیمه ای، نمایندگی بیمه، کارگزاری خدمات بیمه ای قرار بگیرد، بایستی پیش از ثبت شرکت، نسبت به اخذ مجوز اقدام کنید.

مرجع صدور مجوز برای تاسیس شرکت بیمه ای، بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران. بر اساس دستورالعمل های  مصوب و صرفا نمایندگی بیمه ای از بیمه اصلی نیز ، می توان مجوز لازم را کسب کرد.

برای  اطلاع از شرایط ثبت و تاسیس شرکت بیمه بایستی به سایت بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران در نشانی: https://www.centinsur.ir/ مراجعه کرده و اطلاعات لازم را کسب کنید. برای اطلاع از شرایط جدید ثبت تعاونی به سایت وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در نشانی: mcls.gov.ir مراجعه نمایید.

مرحله‌ی پایانی ثبت شرکت: پست کردن مدارک

در اخر بعد از پر کردن فرم‌های بالا باید همه ی مدارک لازم را آماده و به امضای همه‌ی شرکا برسد و برای اداره‌ی ثبت شرکت‌ها در تهران و از طریق پاکت‌های مخصوص ارسال کنید. شما می‌توانید وضعیت پرونده‌ی خود را از طریق کد رهگیری که در ثبت‌نام اینترنتی به شما اختصاص داده می شود ؛ از طریق سامانه پیگیری کنید. بعد از گذشت مدت‌زمان مشخص شده و بررسی مدارک، ۳ حالت پیش می‌آید.

ثبت شرکت چیست و مراحل ثبت شرکت|سامانه ثبت ملاصدرا

 رد شدن پرونده

اگر مدارک شما دارای نقص فنی باشد که قابل برطرف کردن نباشند، شرکت شما قابلیت ثبت شدن را نخواهد داشت و در این دسته قرار خواهد گرفت. در این شرایط شما باید دوباره مراحل بالا را تکرار و اقدام به اخذ کد رهگیری جدید نمایید.

ناقص بودن پرونده

این حالت زمانی اتفاق می‌ افتد که مدارک شما دارای نقص باشد؛ اما این نقص‌ها قابل جبران شدن باشند. شما باید طبق ابلاغیه‌ای که برایتان ارسال می گردد نسبت به رفع نقص مدارک خود اقدام فرمایید.

صدور آگهی

 

در چنین وضعیتی یعنی اداره‌ی ثبت شرکت‌ها با درخواست شما موافقت کرده و شما باید برای صدور آگهی اقدام فرمایید. البته پیش از آن باید به ‌صورت حضوری به اداره‌ی ثبت شرکت مراجعه و پس از امضای دفاتر مدارک خود را دریافت کنید. دراخر باید به سایت روزنامه رسمی شرکت مراجعه کنید و پس از پرداخت مبالغ لازم، آگهی تأسیس خود را در روزنامه رسمی کل کشور درج فرمایید. بعد از چاپ روزنامه رسمی باید دفاتر پلمپ تجاری یعنی دفتر کل و روزنامه‌ی شرکت را دریافت کنید. تا چند ماه بعد از تاریخ ثبت شرکت نیز فرصت تا نسبت به تشکیل پرونده‌ی مالیاتی اقدام و کد اقتصادی اخذ کنید.

تعاونی چیست؟

هر گاه تعدادی از افراد یک صنف یا کسانی که تناسبی مشابه دارند .برای رسیدن به یک هدف مشترک همانند تهیه مسکن ، کسب اعتبار یا دریافت وام بخواهند یک شرکت تشکیل دهند. باید اقدام به ثبت تعاونی کنند.

در نام شرکت تعاونی حتما عنوان “تعاونی”باید ذکر شود.

دو نوع شرکت تعاونی داریم:

۱٫ شرکت تعاونی تولیدی : شرکتی که در امور کشاورزی، دامداری ، دامپروری ، پرورش و صید ماهی،شیلات ،صنعت،معدن،عمران،روستایی و عشایری فعالیت دارد. و یک واحد تولیدی را تشکیل می دهد.

۲٫ شرکت تعاونی توزیعی : شرکتی که در امور مربوط به تهیه و توزیع کالا و مسکن و خدمات وسایر نیازمندی های اعضا فعالیت می نمایند.

ثبت شرکت فوری

هر گاه دو یا چند نفر بخواهند یک فعالیت تجاری را شروع کنند که ضمانت بیشتری داشته باشد .و یکی یا چند تن از شرکا کلیه مسئولیت ها و تعهدات شرکت را تضمین کند. می توانند آنرا به صورت تضامنی ثبت می کنند.

اصولا افراد به دلیل مسئولیت زیاد تمایل به ثبت شرکت تضامنی ندارند .مگر اینکه به خاطر نوع فعالیتشان نهاد مربوطه آنها را ملزم به ثبت شرکت تضامنی کند. مانند شرکت تضامنی صرافی که برای اخذ مجوز از بانک مرکزی ملزم به ثبت چنین شرکتی می باشند. در نام شرکت تضامنی باید عبارت “شرکت تضامنی” و حداقل نام یکی از شرکا قید شود.

حداقل میزان سرمایه برای ثبت شرکت تضامنی یک میلیون ریال است.

ثبت شرکت سهامی عام در ۸ گام!

بر اساس تجربیات ثبت ملاصدرا در زمینه ثبت شرکتها مزایای شرکت سهامی عام برخی را وادار می‌کند .کسب‌و‌کار خود را در این قالب گسترش دهند.

سهولت نقل‌و‌انتقال سهام، تجمع سرمایه‌های کوچک برای تشکیل شرکت، محدودیت مسئولیت سهامداران در شرکت‌های سهامی، جذب سرمایه از طریق انتشار اوراق سهام، استمرار و موجودیت شرکت‌های سهامی و تعیین هیأت‌مدیره در شرکت‌های سهامی شماری از امتیازهایی است . که برای تشکیل شرکت سهامی عام وجود دارد.

ثبت شرکت چیست

یکی دیگر از خدمات ارزنده و قابل توجه و همچنین تخصصی ثبت شرکت ملاصدرا، ثبت دانش بنیان می باشد. می توان روند ثبت دانش بنیان را به اختصار اینگونه بیان کرد:

دانشگاه­ها و واحدهاي پژوهشي پس از تصويب امكان تاسيس شركت­هاي دانش­بنيان در آيين­نامه­ی مالي و معاملاتي خود در هيات امنا، مي­توانند شروع به تشكيل شركت­هاي دانش­بنيان نمایند.

هر شركت دانش­بنيان به پيشنهاد تعدادي از اعضا­ی هيات علمي و تصويب دانشگاه يا واحد پژوهشي تاسيس خواهد شد و يا توسط دانشگاه و واحد پژوهشي به اعضا­ی هيات علمي پيشنهاد مي­شود.

روند دانش بنیان همانند بقیه شرکت ها می باشد. باید یک شرکت در اداره ثبت شرکتها به ثبت برسد .و یک سال از تاریخ ثبت آن بگذرد .

و پس از کسب مجوز های لازم ، یک درخواست مبنی بر تقاضای دانش بنیان شدن شرکت برای معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری باید فرستاد ، که پس از تایید شدن شرکت دانش بنیان محسوب می شود.

ثبت شرکت چیست و مراحل ثبت شرکت|سامانه ثبت ملاصدرا

با ثبت بین المللی ، کسب و کارتان را جهانی کنید !

ثبت بین المللی مزایای زیادی دارد . از جمله افتتاح حساب بانکی بین المللی که به تبع آن می توان تحریم ها را دور زد و به موجب آن بازرگانان به نیاز های تجاری خود دستیابی پیدا می کنند.

همچنین افراد به موجب ثبت شرکت بین المللی می توانند اقامت در کشورهای دیگر را اخذ کنند . و می توان از معافیت مالیاتی کشور ها که برای افراد حقوقی قائل می شوند ، استفاده کنند.

نکته : در برخی از کشور ها به افراد حقیقی اجازه فعالیت تجاری نمی دهند. بنابراین باید فعالیت خود را در قالب شرکت حقوقی انجام دهند و یک شرکت ثبت کنند.

سامانه  ثبت شرکت

به منظور بارگذاری مدارک جهت ثبت شرکت یا موسسه بایستی به سامانه ثبت شرکت به نشانی: https://sherkat.ssaa.ir/ مراجعه کنید. این سامانه متعلق به سازمان ثبت اسناد و املاک  قوه قضاییه بوده و ورود به آن نیازمند غیر فعال کردن فیلترشکن است. به منظور تاسیس شخصیت حقوقی، بایستی روی گزینه اول از سمت راست کلیک کنید.

ثبت شرکت چیست و مراحل ثبت شرکت|سامانه ثبت ملاصدرا

نوع شخصیت حقوقی که می توانید ثبت کنید عبارتند از»

 • شرکت با مسئولیت محدود
 • شرکت سهامی خاص
 • شرکت تضامنی
 • شرکت نسبی
 • شرکت مختلط سهامی
 • شرکت مختلط غیرسهامی
 • شرکت سهامی عام
 • شرکت تعاونی
 • موسسه غیرتجاری
 • شعبه شرکت خارجی
 • نمایندگی شرکت خارجی
 • شرکت تعاونی سهامی عام
 • صندوق سرمایه گذاری
 • شعبه موسسه غیر تجاری خارجی
 • نمایندگی موسسه غیر تجاری خارجی
 • شرکت دولتی

شرکت مسئولیت محدود و سهامی  خاص، از متداول ترین نوع شرکت ها هستند که در ایران توسط افراد ثبت می شود. بعضی  از شرکت ها  پیش از ثبت ، نیازمند به اخذ مجوز قانونی است. مثلا برای تاسیس شرکتی در حوزه  پولی و بانکی، بایستی مجوز بانک مرکزی اخذ شود. همان طور که در عکس زیر مشاهده می کنید، تاسیس هر شرکت یا موسسه در حوزه پولی و بانکی، تعاونی اعتباری یا صندوق قرض الحسنه یا شرکت های واسپاری و صرافی، نیازمند دریافت مجوز از بانک مرکزی است.

ثبت شرکت چیست و مراحل ثبت شرکت|سامانه ثبت ملاصدرا

اگر شما نمی دانید که شرکت یا موسسه ای که قصد ثبت ان را دارید، نیازمند اخذ مجوز هست یا خیر، لطفا این pdf را ملاحظه کنید.

ثبت شرکت چیست و مراحل ثبت شرکت|سامانه ثبت ملاصدرا

به منظور تاسیس شرکت بایستی اطلاعات بالا را داشته باشید:

 • تقوم سال مالی
 • نوع مالکیت
 • شروع سال مالی
 • وضعیت شعبه
 • نوع گروه
 • تلفن
 • پست الکترونیک
 • استان و شهرستان واحد ثبتی
 • کدپستی که از اداره پست نیز می توان آن را دریافت کرد و برای ثبت شرکت الزامی است. البته اگر هر نوع مغایرت در آدرس قانونی فراخوانی شده از بانک اطلاعات شرکت پست رامشاهده کردید، درخواست اصلاح خود را از طریق لینک ایجاد شده در سامانه کدپستی به نشانی: post.ir اعلام کنید. درج کد پستی صحیح اقامتگاه قانونی شما ضروری است.

دقت کنید پس از ثبت  شرکت و صدور شماره ثبت برای شرکت یا موسسه شما، پرونده ثبت شرکت شما به اداره مالیاتی استان محل فعالیت اعلام و بایستی به نسبت به تشکیل پرونده و دریافت شناسه اقتصادی اقدام  کنید. در غیر اینصورت از کلیه بخشودگی ها و معافیت های مالیاتی ،محروم شده و دفاتر قانونی شما نیز امکان ثبت و ارسال اظهارنامه  مالیات عملکرد را نخواهید داشت.

به منظور دریافت هر نوع مشاوره حقوقی و مالیاتی و ثبت شرکت یا موسسه و تغییر آن به خصوص دریافت هر نوع گواهینامه و استاندارد و مجوز صنفی برای شرکت یا موسسه خود می توانید از مشاوران هلدینگ ملاصدرا در اسرع وقت بهره مند شوید.

 

هلدینگ ملاصدرا مفتخر است آمادگی خود را جهت ارائه خدمات ثبت داخلی و بین المللی در کشور های خارجی را اعلام کند

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با کارشناسان ما تماس بگیرید

ثبت شرکت چیست و مراحل ثبت شرکت|سامانه ثبت ملاصدرا

 

gg.gg | v.ht| rb.gy | opizo.com | bit.ly | shorl.com | is.gd | 0rz.tw | urly.ir | v.gd | tinyurl.com | cutt.ly

Medium | reddit | teletype | idat | percept | medad

ایسنا زومیت مشرق نیوز | مهر نیوز | تسنیم

Call Now

ثبت شرکت چیست و مراحل ثبت شرکت|سامانه ثبت ملاصدرا