مشاوره رایگان :

جهت مشاوره رایگان امور ثبتی و حقوقی خود فقط کافیست شماره تلفن خود را برای ما ارسال نمائید، تا کارشناسان و وکلای مجرب ما در کمتر از ۶۰ ثانیه با شما تماس بگیرند .

تماس آنی

شماره ثبت شرکت چند رقم است؟

شماره ثبت شرکت بر اساس مکان شرکت تعیین می‌شود. معمولا 5 رقم است. مرجع تعیین شماره ثبت شرکت ها، اداره ثبت شرکت ها و موسسات غیرتجاری سازمان ثبت اسناد و املاک قوه قضائیه بوده و به وزارت صمت ربطی ندارد. همه شرکت‌ها، شماره ثبت منحصر به فرد و شماره ملی منحصر به فرد و کد مالیاتی منحصر به فرد دارند. همان‌طور که هر شرکتی دارای کد کارگاه منحصر به فرد در شعب بیمه در سراسر کشور است. با شماره ثبت شرکت، شرکت‌ها از یکدیگر متمایز می‌شوند.

در این گفتار، هلدینگ ملاصدرا به عنوان مجموعه حقوقی و ثبتی خوش‌نام ثبت شرکت و برند در ایران، شما را با شماره ثبت شرکت و نحوه استعلام آن آشنا می‌کند.

با ما همراه باشید

همان‌ طور که گفتیم، هر شرکتی پس از ثبت نهایی توسط اداره ثبت شرکت ها، یک شماره ثبت منحصر به فرد کسب کرده که بایستی در زمان صدور مهر، شماره ثبت شرکت را درج کند. در واقع رسمیت پیدا کردن فعالیت یک شخصیت حقوقی در ایران چه در قالب شرکت مسئولیت محدود، شرکت سهامی خاص و شرکت سهامی عام و تضامنی و تعاونی و موسسه و غیره، مشروط به داشتن شماره ثبت است.

اگر مجموعه حقوقی، شماره ثبت نداشته باشد، احتمالا امکان رصد قانونی فعالیت هایش میسر نبوده و یک شرکت جعلی است. هر شرکتی برای رسمیت پیدا کردن، نیازمند شماره ثبت است و هر شرکت قانونی، شماره ثبت دارد. شماره ثبت شرکت بر اساس مکان ثبت شرکت در یکی از استان های کشور، متفاوت است. میلیونها شرکت ثبت شده در ایران، همگی شماره ثبت داشته و شماره ثبت آن ها نیز با یکدیگر متفاوت است. مثل شماره حساب بانکی اشخاص حقوقی که با هم متفاوت است.

شماره ثبت شرکت هم چون شناسنامه اشخاص حقوقی، از راه های شناسایی هویت شرکت یا موسسه است. شماره ثبت شرکت، ثابت و بدون تغییر بوده و شرکتی که شماره ثبت ندارد، غیر مجاز است. مهم ترین پارامتر یا مشخصه در استعلام  ثبت شرکت ها، شماره ثبت شرکت است.

به هر حال شماره ثبت برای اساس حوزه ثبت شرکت مشخص می شود. هیچ دو شرکتی، شماره ثبت یکسان ندارند.

 چگونگی استعلام شماره ثبت شرکت و شناسه ملی شرکت

برای استعلام شماره ثبت شرکت و شناسه ملی شرکت که ابزارهای تعیین هویت و اعتبار یک شرکت در بازار اقتصاد ایران است، باید به سامانه شناسه ملی شرکت ها مراجعه کنید. مراجعه کردن به سامانه شناسه ملی اشخاص حقوقی کشور، از جمله روش‌های مطمئن برای استعلام شماره ثبت شرکت با شناسه ملی کشور است.

راهنمایی ثبن شناسه ملی شرکت ها
چگونگی استعلام شماره ثبت شرکت و شناسه ملی شرکت

 

همانطور که در عکس بالا مشاهده می‌کنید، در صورتی که شناسه ملی یک شرکت را دارید، آن را در کادر مربوطه وارد کنید تا اعتبار شرکت را بررسی کنید. اگر شناسه ملی شرکتی را ندارید، نوع شرکت و استان و واحد ثبتی آن را به همراه شماره ثبت وارد کنید و تصویر امنیتی را نیز بزنید تا اطلاعات عمومی شخصیت حقوقی مورد نظر شما به نمایش درآید. شناسه ملی شخصیت حقوقی پس از انحلال شرکت نیز پابرجا بوده و به شخصیت حقوقی دیگری واگذار نمی شود.

 

 

شماره ثبت شرکت چند رقم است؟
راهنمای ثبت شرکت در سامانه ثبت

 

وقتی شماره ثبت شرکت را وارد می کنید، اطلاعات عمومی شخصیت حقوقی و آخرین وضعیت که فعال است یا خیر به نمایش در می  آید. با این کار، اعتبار یک شخصیت حقوقی را بررسی کنید.

برای  بدست آوردن شماره ثبت شرکت مورد نظر ، کافی سایت به سایت روزنامه رسمی قوه قضاییه مراجعه کنید. دسترسی همگان به ان رایگان و آزاد است. فقط باید فیلترشکن را غیر فعال کنید. به بخش جستجو در اگهی های روزنامه رسمی مراجعه کنید و نام شرکت مورد نظر را وارد کنید.

راهنمای ثبت شناسه ملی شرکت ها

 

متناسب با اطلاعات شرکتی که وارد کردید، شماره شناسه ملی و شماره ثبت شرکت و تاریخ  ثبت و آخرین تغییرات شرکت به نمایش درخواهد امد که شبیه عکس زیر است.

 

راهنمای ثبت شناسه ملی شرکت ها
شماره ثبت شرکت چند رقم است؟

شماره ثبت شرکت ها چه در تهران ثبت شده باشند چه در شهرستان ها، معمولا 5 رقمی است.

 

2 شماره ثبت و 1 شناسه ملی؟

همانطور که در این گفتار هلدینگ ملاصدرا گفتیم، نمی‌توان یک شرکت را بدون شناسه ملی و شماره ثبت به صورت قانونی تصور کرد. در عین حال ممکن است یک شرکت پس از ثبت با دو شماره ثبت و یک شناسه ملی وجود داشته باشد.

این حالت در زمانی پیش می‌آید که شرکت ثبت شده پس از یک دوره فعالیت از یک ناحیه ثبتی به ناحیه دیگر منتقل شود، در این حالت شماره ثبتی شرکت نیز تغییر می‌کند. پس اگر با شرکتی تعامل اقتصادی دارید و شماره ثبت آن پس از مدتی تغییر کرد، این به معنای انتقال شرکت به یک حوزه ثبتی جدید است و شخصیت حقوقی شرکت بدون هیچ گونه اشکالی وجود دارد.

با این حال اکثر قریب به اتفاق میلیون ها شرکت ثبت شده در ایران، دارای یک شماره ثبت هستند.

مخاطب گرامی

هلدینگ ملاصدرا علاوه بر ارائه خدمات ثبت شرکت تبلیغاتی، خدماتی نظیر: ثبت برند، اختراع، تاسیس همه نوع شرکت (مسئولیت محدود-سهامی خاص)، تعاونی و موسسه (تغییرات اساسنامه و تبدیل شرکت)، دریافت استاندارد ها و گواهینامه های بین المللی، اخذ گرید پیمانکاری (رتبه)، دریافت انواع و اقسام موافقت اصولی و پروانه و گواهینامه های فعالیت برای متقاضیان  کارآفرینی حوزه صنعت و خدمات در سراسر کشور ، ارائه می‌کند.

لینک این گفتار را از طریق کانال ها و گروه هایی که در شبکه های اجتماعی در زمینه کارآفرینی و استارتاپ عضو هستید، به اطلاع دوستان و آشنایان و همکاران علاقمند به مهاجرت و ثبت شرکت برسانید. تاسیس هر نوع شرکت، اقدامی فرصت آفرین و درآمد زا برای توسعه کسب و کار شما بوده و به کارآفرینان جوان و خوش فکر و ماهر، توصیه می شود که در این زمینه با کمک هلدینگ ملاصدرا، ورود کنند. ما را در اینستاگرام نیز فالو کنید.

هلدینگ ملاصدرا به عنوان یکی از خوش نام ترین و تخصصی ترین هلدینگ های ارائه خدمات ثبتی و حقوقی و اداری به شخصیت های حقوقی و حقیقی 31 استان کشور در 30 سال اخیر، آماده خدمت رسانی به فعالان کسب و کار در ایران عصر 1400 است.

از ثبت هر نوع شرکت تا تغییرات و انحلال تا ثبت برند و اختراع و دریافت هر نوع مجوز صنفی و استاندارد ملی و بین المللی و گواهینامه صلاحیت حرفه ای و ایجاد شعبه در داخل و خارج از کشور و ثبت شرکت و افتتاح حساب و نمایندگی ، در فهرست خدمات پر مخاطب ما قرار دارد.

لینک این گفتار را از طریق کانال ها و گروه هایی که در شبکه های اجتماعی دارید به خصوص گروه های دانشجویی و کارآفرینی در واتساپ و تلگرام، به اشتراک بگذارید تا راهنمای عاشقان ثبت شرکت در یک مکان باشد.

ثبت شرکت در ایران از طریق سایت  https://irsherkat.ssaa.ir/Design/FollowUp.aspx انجام می شود. اما تنظیم اساسنامه و شرکت نامه و اظهارنامه و انتخاب نام شرکت و حوزه فعالیت و مسائل حقوقی مربوط به میزان سهام سهامداران و موسسان و تقسیم سود و غیره، موضوعاتی است که بهتر است زیر نظر وکلا و کارشناسان حقوقی خبره که به نص صریح قانون مسلط هستند، صورت بگیرد.

لذا هلدینگ ملاصدرا در گام اول ثبت شرکت برای متقاضی، عزیزان را نسبت به تبعات ثبت شرکت و حقوقی که برای آن ها به ارمغان می آورد و انتظاراتی که دولت از آن ها دارد، آشنا می کند تا هم فضای آینده برای آن ها روشن شود و هم نوع درستی از ثبت شرکت را انجام دهند.

لینک این گفتار را از طریق کانال ها و گروه هایی که در شبکه های اجتماعی دارید، به اطلاع دوستان و آشنایان برسانید.

شروع چت
سلام
چگونه میتوانم کمکتان کنم؟