مشاوره رایگان :

جهت مشاوره رایگان امور ثبتی و حقوقی خود فقط کافیست شماره تلفن خود را برای ما ارسال نمائید، تا کارشناسان و وکلای مجرب ما در کمتر از ۶۰ ثانیه با شما تماس بگیرند .

تماس آنی

ثبت شرکت فنی و مهندسی

آنچه درباره ثبت شرکت در یک آدرس را باید بدونیم

ثبت چند شرکت در یک آدرس با یک کدپستی امکان پذیر است.  حتی برای استارتاپ ها که در فضاهای اشتراکی مشغول به کار هستند. شما می‌توانید در زمان ثبت شرکت، آدرس اقامتگاه قانونی شرکت یا موسسه خود را در همان نشانی اعلام کنید که قبلا در همان آدرس، یک شرکت را ثبت کرده اید. اداره ثبت شرکت ها و موسسات غیر تجاری سازمان ثبت اسناد و املاک قوه قضاییه، ایرادی بر ثبت شرکت در یک آدرس ندارد.

اما احتمال دارد که در زمان اخذ کدکارگاه برای کسب و کار خود از یکی از شعب بیمه سازمان تامین اجتماعی وزارت تعاون، امکان صدور کدکارگاه و ردیف پیمان برای فعالیت شما وجود نداشته باشد. چون در آن محل، کسب وکار دیگری قبلا کدکارگاه دریافت کرده است.

ثبت چند شرکت در یک آدرس
ثبت چند شرکت در یک آدرس در شرکت هلدینگ ملاصدرا با ما همراه باشید

 ثبت شرکت در چندین آدرس

وقتی شرکتی ثبت می‌کنید، آدرس و کدپستی اعلام می کنید که توسط سامانه ثبت شرکت های قوه قضاییه، مشکلی در پذیرش آن وجود ندارد. شما می توانید آدرس محل زندگی خود را به عنوان ثبت شرکت اعلام  کنید. معمولا شرکت های مسئولیت محدود که توسط 2 نفر ثبت می شود و معمولا موسسین، خواهر و برادر یا زن و شوهر هستند، آدرس اقامتگاه قانونی را آدرس محل زندگی اعلام می کنند تا مکاتبات اداری و تجاری و  مالیاتی به نشانی ان ها ارسال شود.

آدرس اقامتگاه قانونی شرکت را می توانید با تغییر اساسنامه، تغییر داد و دوباره روزنامه رسمی جدید دریافت کرد. در واقع اعلام تغییر اقامتگاه قانونی شرکت در صورتی که محل اقامتگاه قانونی شما در یکی از استان های کشور تغییر کند، الزامی است. این اعلام بایستی به اداره ثبت شرکت ها اعلام و آگهی شود.

در سامانه روزنامه رسمی قوه قضاییه، آگهی تغییرات محل اقامت قانونی کلیه شرکت ها و موسسات درج شده است و توسط عموم، قابلیت پایش رایگان دارد.

پس شما می توانید هر مکانی را که به صورت قانونی در اختیار شما  است، به عنوان محل اقامت شرکت اعلام کنید. این نشانی بعدا قابل تغییر است. مهم نیست اقامتگاه قانونی شما اجاره است یا رهن  است یا مالکش هستید یا سند آن متعلق به کس دیگری است. اگر آنجا اقامت قانونی دارید، آن نشانی را اعلام کنید.

پس از  ثبت شرکت، اداره مالیات، کد مالیاتی به کسب و کار شما اعطا می کند. چه به سازمان مالیاتی مراجعه کنید چه نکنید. اگر دارای فعالیت قانونی در یکی از استان های کشور هستید و معافیت مالیاتی دارید، باز هم باید کد مالیاتی گرفته و اگر مودی مالیاتی هستید، نسبت به دریافت دفاتر قانونی و انجام تکالیف قانونی خود اقدام  کنید.

 ثبت شرکت و کدکارگاه تامین اجتماعی

طبق قانون کار و قانون تامین اجتماعی، شرکتی که فعال است و  درآمد دارد و گردش مالی دارد، یعنی منابع انسانی داشته و برای منابع انسانی بایستی بیمه ماهانه متناسب با حقوق و کارکرد آن ها در ماه، منظور شود. برای رد کردن لیست بیمه کارکنان شرکت، بایستی مدیرعامل شرکت یا وکیل او به یکی از شعب تامین اجتماعی در محدوده اقامتگاه قانونی شرکت مراجعه کرده و کد کارگاه دریافت کند.

ثبت شرکت و کدکارگاه تامین اجتماعی
ثبت شرکت و کدکارگاه تامین اجتماعی چگونه انجام میشود؟

کد کاربری و رمز عبور به پست الکترونیک و موبایل مدیرعامل یا صاحبان امضاء قانونی از طریق شعب بیمه در زمان صدور کدکارگاه، اعطا می شود تا نسبت به نام نویسی اینترنتی کارکنان مشمول پرداخت حق بیمه در سامانه تامین اجتماعی و رد کردن لیست و پرداخت حق بیمه ماهانه کارکنان اقدام کنند.

اگر شرکت شما فعال بود و کدمالیاتی و شناسه ملی داشت و گردش مالی و منابع انسانی داشتید اما کد کارگاه نداشتید، مشمول جرایم قانونی خواهید بود. کدکارگاه دفتر مرکزی برای رد کردن بیمه پرسنل الزامی است. در استان های کشور در صورتی که کار انجام می دهید برای مراکز دولتی یا خصوصی در قالب پیمانکاری و غیره، بیمه پرسنل در آن کارگاه بر اساس ردیف پیمانی که از شعبه تامین اجتماعی محل فعالیت در استان مربوطه دریافت می کنید، رد خواهد شد.

دقت کنید، با توجه به اینکه هر کد کارگاه برای هر شرکتی صرفا متعلق به یک مکان است ، لذا اگر در یک نشانی در ایران، چند شرکت فعالیت داشته باشند، امکان بازرسی از محل توسط بازرسان و  ناظران سازمان تامین  اجتماعی وجود نداشته و تداخل فعالیت، مشکلاتی را برای بازرس ایجاد می کند. لذا تحت هیچ  شرایطی، در یک مکان نمی توان چند شرکت دایر شود و امکان ابلاغ اعلامیه هم از طرف تامین  اجتماعی وجود ندارد. البته پست در  حال اتخاذ تدابیری برای رفع این چالش برای شرکت های استارتاپی در فضاهای اشتراکی است.

اما شما می توانید شرکت هایی را در یک مکان ثبت کنید. اما در زمان دریافت کد کارگاه و رد کردن بیمه پرسنل اجتمالا با مشکلاتی روبرو خواهید شد.

البته باید مطلع باشید که ار سال 1390 شمسی، به هر واحد مسکونی در ایران، کد پستی 10 رقمی تعلق گرفته است. لذا اگر در آپارتمان 4 واحدی شما، 4 شرکت مشغول به فعالیت هستند، چون کدپستی مجزا دارند، لذا دریافت کد کارگاه برای آن ها مشکلی ندارد.

اما احتمالا در مکان های اشتراکی که استارتاپ ها فعالیت دارند، امکان تعریف و صدور چند کد کارگاه برای یک کدپستی از طریق شعب بیمه سازمان تامین اجتماعی وجود ندارد.

 کدپستی 10رقمی برای شرکت های استارتاپی
 کدپستی 10رقمی برای شرکت های استارتاپی چگونه است؟

 کدپستی 10رقمی برای شرکت های استارتاپی

از سال 1399 شمسی، با حمایت سازمان فناوری اطلاعات ایران و همکاری شرکت پست جمهوری اسلامی ایران، به شرکت های استارتاپی کدهای پستی 10 رقمی اعطا می شود. این شرکت ها برای دریافت کدپستی که توسط ان بتوانند کدکارگاه از تامین اجتماعی دریافت کنند باید شرایطی داشته باشند.

تنها شرکت های استارتاپی که مستقر در فضاهای اشتراکی و مراکز رشد و شتاب دهنده هستند، کدپستی دریافت خواهند کرد. این موضوع در راستای اجرایی کردن ماده 10 آیین نامه نوآفرین در خصوص تبادل الکترونیکی اطلاعات و پاسخگویی الکترونیکی به استعلام های مورد نیاز دستگاه های اجرایی از طریق شبکه ملی تبادل اطلاعات صورت می گیرد.

اختصاص کد پستی به ازای هر میز در مکان‌های اشتراکی مراکز رشد و شتاب‌دهنده، نقطه آغاز فعالیت‌های بعدی استارتاپ ها در اموری از قبیل کد بیمه، مالیات و غیره خواهد بود. این کد پستی‌ها هیچ تفاوتی با دیگر کد پستی‌ها ندارد و به‌ صورت استاندارد و ۱۰ رقمی به کسب‌وکارهای نوپا اختصاص خواهد گرفت تا بتوانند با جدیدیت و عزمی راسخ به کارخود ادامه دهند.

تخصیص کدپستی فضای اشتراکی به استارتاپ ها، گامی برای توسعه  کسب و کارهای خلاقانه و نوپا در ایران عصر 1400  شمسی است.

 

مخاطب گرامی

هلدینگ ملاصدرا به عنوان یکی از خوش نام ترین و تخصصی ترین هلدینگ های ارائه خدمات ثبتی و حقوقی و اداری به شخصیت های حقوقی و حقیقی 31 استان کشور در 30 سال اخیر، آماده خدمت رسانی به فعالان کسب و کار در ایران عصر 1400 است.

از ثبت هر نوع شرکت تا تغییرات و انحلال تا ثبت برند و اختراع و دریافت هر نوع مجوز صنفی و استاندارد ملی و بین المللی و گواهینامه صلاحیت حرفه ای و ایجاد شعبه در داخل و خارج از کشور و ثبت شرکت و افتتاح حساب و نمایندگی ، در فهرست خدمات پر مخاطب ما قرار دارد.

لینک این گفتار را از طریق کانال ها و گروه هایی که در شبکه های اجتماعی دارید به خصوص گروه های دانشجویی و کارآفرینی در واتساپ و تلگرام، به اشتراک بگذارید تا راهنمای عاشقان ثبت شرکت در یک مکان باشد.

ثبت شرکت در ایران از طریق سایت  https://irsherkat.ssaa.ir/Design/FollowUp.aspx انجام می شود. اما تنظیم اساسنامه و شرکت نامه و اظهارنامه و انتخاب نام شرکت و حوزه فعالیت و مسائل حقوقی مربوط به میزان سهام سهامداران و موسسان و تقسیم سود و غیره، موضوعاتی است که بهتر است زیر نظر وکلا و کارشناسان حقوقی خبره که به نص صریح قانون مسلط هستند، صورت بگیرد.

لذا هلدینگ ملاصدرا در گام اول ثبت شرکت برای متقاضی، عزیزان را نسبت به تبعات ثبت شرکت و حقوقی که برای آن ها به ارمغان می آورد و انتظاراتی که دولت از آن ها دارد، آشنا می کند تا هم فضای آینده برای آن ها روشن شود و هم نوع درستی از ثبت شرکت را انجام دهند.

لینک این گفتار را از طریق کانال ها و گروه هایی که در شبکه های اجتماعی دارید، به اطلاع دوستان و آشنایان برسانید.

شروع چت
سلام
چگونه میتوانم کمکتان کنم؟