مشاوره رایگان :

جهت مشاوره رایگان امور ثبتی و حقوقی خود فقط کافیست شماره تلفن خود را برای ما ارسال نمائید، تا کارشناسان و وکلای مجرب ما در کمتر از ۶۰ ثانیه با شما تماس بگیرند .

تماس آنی

ثبت شرکت تولیدی

آنچه درباره ثبت شرکت تولیدی باید بدانید (شرایط  و مدارک)

 شرکت تولیدی یکی از انواع ثبت شرکت به منظور کارآفرینی و راه اندازی کسب و کار در ایران است. شرکت تولیدی را می توان به صورت مسئولیت محدود یا سهامی خاص ثبت کرد که هر یک شرایط و مدارک مربوط به خود دارد. شرکت تولیدی می تواند بازرگانی و بسته بندی در حوزه های مختلف از پوشاک تا مواد غذایی باشد. برای راه اندازی شرکت تولیدی ،اخذ مجوزهای لازم از نهادهای قانونی مربوطه الزامی است.

در این گفتار هلدینگ ملاصدرا، اطلاعات کاملی درباره شرایط و مدارک ثبت شرکت تولیدی ارائه شده است. اگر شما مخاطب گرامی، قصد تاسیس شرکت تولیدی در یکی از 31 استان کشور در ایران عصر 1400 شمسی دارید، نظرات و دیدگاه های خود را از طریق بخش کامنت در انتهای گفتار به اشتراک بگذارید.

با ما همراه باشید.
ثبت شرکت تولیدی

(جزییات فعالیت هزاران شرکت تولیدی فعال کشور را در سایت روزنامه رسمی قوه قضاییه مشاهده کنید و الگوهای الهام بخش برای ثبت شرکت تولیدی خود بگیرید)

انواع شرکت تولیدی

با گران شدن قیمت کالا و خدمات  در عرصه های مختلف در سراسر کشور در سالهای اخیر، شرکت های تولیدی می توانند با دریافت تسهیلات مالی و مالیاتی از دولت، نسبت به تولید کالا در سراسر کشور اقدام و علاوه بر تامین مصرف داخلی نسبت به صادرات محصولات نیز اقدام کنند. شرکت تولیدی، یکی از گونه های شرکت در ایران است و هویت حقوقی دارد.

شرکت تولیدی را می توان به صورت مسئولیت محدود و سهامی خاص ثبت کرد. کارگاه های تولیدی کوچک و متوسط در حوزه های مختلف کسب و کار در سراسر کشور فعال است که می توان برای آن ها مجوز و تسهیلات لازم را دریافت کرد و سودآوری خوبی در اختیار داشت.

یک شرکت تولیدی با شرکت علمی آموزشی تفاوت دارد. شرکت تولیدی، کالا خاصی تولید و به بازار عرضه کرده و صرفا هدف اقتصادی دارد. از بسته بندی میوه خشک یا تولید گل های زینتی، می توان کارگاه تولیدی کوچک و متوسط تاسیس کرد و فعالیت نمود و از معافیت های مالیاتی و تخفیفات حق بیمه تامین اجتماعی پرسنل نیز برخوردار بود.

شرایط ثبت شرکت تولیدی سهامی خاص

شرکت تولیدی سهامی خاص، نیازمند 3 هیات مدیره است. هیات مدیره شرکت تولیدی سهامی خاص می تواند از اعضا خانواده باشد. نیاز به مدرک تحصیلی خاصی ندارد. اما حتما 2 بازرس قانونی نیاز دارد. این بازرس ها نباید از فامیل های درجه یک اعضا هیات مدیره باشند. سرمایه اولیه ثبت شرکت تولیدی سهامی خاص 1 میلیون ریال است.

مراحل ثبت کارگاه تولیدی

دقت کنید که برای ثبت کارگاه تولیدی ، بایستی یک شرکت ثبت کنید. سپس برای آن شرکت و کارگاه خود مجوزهای لازم را از مراجع قانونی ذیربط دریافت کنید. خواه شیلات باشد، خواه صنایع دستی باشد، خواه تولید نرم افزار باشد. کارشناسان هلدینگ ملاصدرا، صفر تا صد مراحل دریافت مجوز ثبت کارگاه تولیدی و شرکت تولیدی را برای متقاضیان در سراسر کشور در اسرع وقت انجام می دهند.

مدارک ثبت شرکت تولیدی

شامل مدارک هوینی موسسان و اعضا هیات مدیره و اقرارنامه و مجوزهای مربوطه. تنظیم شرکتنامه و اساسنامه  و تقاضانامه به امضا کلیه شرکا و صورت جلسه مجمع عمومی که امضا شود.

شرایط ثبت شرکت تولیدی مسئولیت محدود

سرمایه در شرکت تولیدی مسئولیت محدود به صورت سهم الشرکا بین اعضا اصلی تقسیم می شود. الزاما نباید این شرکا، سهام برابر داشته باشند. حداقل 2 شریک برای ثبت شرکت تولیدی نیاز است. همه سرمایه ثبت شرکت تولیدی مسئولیت محدود در بانک سپرده می شود. حداقل سرمایه برای ثبت شرکت تولیدی نیز 1 میلیون ریال است. هر یک از شرکای شرکت تولیدی مسئولیت محدود بایستی میزان حدافلی از سهم الشرکه را داشته باشد. ثبت شرکت تولیدی مسئولیت محدود نیز نیاز به اعلام اقامتگاه قانونی شرکت دارد که می‌تواند محل زندگی یکی از شرکا باشد.

فرق شرکت تولیدی مسئولیت محدود با شرکت تولیدی سهامی خاص

اعضا هیات مدیره شرکت تولیدی مسئولیت محدود می تواند به مدت نامحدود انتخاب شود اما اعضا هیات مدیره شرکت تولیدی سهامی خاص برای مدت 2 سال تعیین و پس از آن، تغییر یافته یا فعالیت آن ها تمدید می شود. در هر حال، آگهی تغییرات شرکت علمی هر 2 سال یک بار در قالب آگهی در سایت روزنامه رسمی قوه قضاییه جمهوری اسلامی منتشر می شود.

 در شرکت تولیدی مسئولیت محدود، نیازی به حضور  بازرس نیست اما شرکت تولیدی سهامی خاص حتما بایستی 2 بازرس قانونی داشته باشد.

شرکت تولیدی مسئولیت محدود یا شرکت تولیدی سهامی خاص می تواند در حوزه بازرگانی و بسته بندی و پخش هم فعالیت کرده و این عناوین را نیز در نام شرکت درج کند. اعضا هیات مدیره یا مدیرعامل شرکت تولیدی نیازی نیست که حتما اساتید دانشگاه یا دانش آموختگان دانشگاه در رشته های بازرگانی، تجاری یا فنی و مهندسی باشند. اما فعالیت شرکت تولیدی در عرصه تولید تجهیزات پزشکی نیازمند اخذ مجوز های لازم از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است.

 مخاطب گرامی

اگر خودتان قصد ثبت شرکت تولیدی در یکی از استان های کشور را دارید، به مواردی که در این گفتار ارائه شد، دقت کنید. ثبت شرکت تولیدی توسط هلدینگ ملاصدرا، شانس پذیرش اظهارنامه ثبت و پیگیری حقوقی درخواست اعتراض به رد ثبت درخواست را افزایش می دهد. هلدینگ ملاصدرا علاوه بر خدمات ثبت شرکت تولیدی و بازرگانی و علمی و آموزشی، خدمات ثبت هر نوع شرکت، تغییرات، ثبت برند و اختراع و طرح صنعتی و دریافت هر نوع استاندارد و گواهینامه ملی و بین المللی را برای کارآفرینان گرامی در اسرع وقت با بهترین هزینه و کیفیت انجام می دهد.

لینک این  گفتار را از طریق کانال ها و گروه هایی که در شبکه های اجتماعی عضو هستید، به اطلاع دوستان و آشنایان به خصوص فعالان کسب و کار اینترنتی برسانید. با ثبت شرکت تولیدی و ثبت برند، فرصت های تجاری و کارآفرینی و سرمایه گذاری و مهاجرتی خوبی در داخل و خارج از کشور خواهید داشت. هلدینگ ملاصدرا، مشاور امین شما در حوزه های ثبتی و حقوقی در داخل و خارج از کشور است.

شروع چت
سلام
چگونه میتوانم کمکتان کنم؟