مشاوره رایگان :

جهت مشاوره رایگان امور ثبتی و حقوقی خود فقط کافیست شماره تلفن خود را برای ما ارسال نمائید، تا کارشناسان و وکلای مجرب ما در کمتر از ۶۰ ثانیه با شما تماس بگیرند .

تماس آنی

گواهی ثبت برند

درباره گواهی ثبت برند چه می دانید؟

گواهی ثبت برند، روحِ دمیده شده به علامتِ تجاری شما است . تمامِ آن چیزی که یک برندِ تجاری برای به رسمیت شناخته شدن و وجه قانونی گرفتن احتیاج دارد ، در گواهی ثبت برند خلاصه می شود .
ثبت برند از آن واجباتِ پر منفعتی است که فقط یک مزیت ندارد . شاید اولین خاصیت ثبت علامت تجاری صیانتِ معنوی برند و طرح شما باشد . اما از طرفی هم ، ثبت برند سبب شخصیت بخشی و اعتبار سازی برای ایده ، طرح و علامت تجاری شما می شود . در حقیقت هیچ چیزی در دنیا نمی تواند به اندازه یک پشتوانه قانونی و کتبی به رویدادی اعتبار و رسمیت ببخشد .
موردِ اعتبار بخشی آن قدر در جهانِ رقابتی امروز اهمیت بالایی دارد که اگر بازار هدف پس از مدتی به این نتیجه برسد که علامت تجاری یا طرح صنعتی و اختراع شما رسمیت ، شخصیت و وجه تجاری کافی را ندارد به سرعت و با بی رحمیِ تمام از چرخه رقابتِ بین الملل حذف تان می کند . که البته این قطعا خواسته قلبی هیچ تاجر و بازرگانی نیست!

تایید گواهی ثبت برند

گواهی ثبت برند باید به تائید برسد !!

بر اساس یک روال قانونی مرسوم ، تمامیِ برند های به ثبت رسیده باید به تائیدِ اداره ثبت برند درآمده و گواهیِ تائیدیه آن را دریافت کنند . یعنی پروسه برند سازی تنها در ثبت آن خلاصه نمی شود . بلکه باید مقاماتِ ذی صلاح آن را به مُهرِ اعتبار و تائیدِ خود مُزین کنند.
پس از آن که گواهی تائیدِ ثبت برند به دست شما رسید باید مواردی که در ادامه به آن اشاره میشود، مبسوط و کامل در آن قید کنید :
1 : تاریخ دقیقِ رسیدِ اظهارنامه شرکت به همراهِ کد ثبت آن
2 : زمانِ دقیقِ به ثبت رسیدنِ برند به همرا کد ثبت علامت تجاری
3 : اطلاعاتِ شخصی مالکِ برند تجاری اعم از : نام ، پیشه ، نشانی محلِ استقرار و تابعیتِ فرد .
4 : برند به ثبت رسیده شما برای چه نوع کالا یا خدمتِ تولیدی است ؟ نوعِ خدمت را مشخص کنید .
5 : آیا برند تجاری خود را در کشوری خارجی نیز به ثبت رسانده اید ؟ در صورت وجود چنین ویژگی زمانِ دقیقِ به ثبت رساندنِ برند تجاری را قید کنید .
6 : تصدیقنامه برند شما در چه تاریخی صادر شده است ؟ زمانِ دقیقِ آن را قید کنید
7 : برند تجاری شما تا چه زمانی معتبر و قانونی است ؟
8 : در نهایت نیز گواهی ثبت برند شما باید به امضایِ شخصِ رئیس شعبه ثبت علائم تجاری مُزین شود .

گواهی ثبت برند

اصلا چرا باید ثبت برند کرد؟

آیا شما آن قدر هوشمندید که ابزار یا خدمتِ تازه ای را اختراع کرده اید؟ آن قدر کارآفرین و مبتکر و خلاق هستید که قصد دارید طرحِ صنعتی تان را به مرحله اجرا درآورید ؟ و یا آن که محصولی را تولید کرده ائید و میخواهید حق انحصارش را با برندی که در ذهن دارید محفوظ نگه دارید؟
شما در هر صورت باید ازحریمِ هوشمندی خود محافظت کنید . چرا که شرعاً و عرفاً مالکِ افکار و ایده های خود هستید و باید با تمامِ وجود برای صیانتش تلاش کند . ثبت برند دقیقا همین مالکیت معنوی برند و علامت تجاری شما را برایتان به ارمغان می دهد . باعث می شود دیگر شما تنشی از بابت به سرقت رفتنِ ایده و محصول خود و عرضه آن توسط مُشتی فرصت طلب را که همیشه در حالِ کمین کردن برای به یغما بردنِ حاصلِ عرق ریزانِ افکارِ فردِ خلاقِ چون شما هستند را نداشته باشید .

مدارک مورد نیاز برای گواهی ثبت برند

اسنادی که به هنگام ثبت علامت تجاری و دریافت گواهی ثبت برند به آن نیاز دارید.

مدارک مورد نیاز برای ثبت برند با توجه با حقیقی و حقوقی بودنِ اشخاص متفاوت است .

مدارک لازم برای اشخاص حقیقی :

– تصویرِ برابر با اصلِ مدارکِ احراز هویت که شامل کارت ملی و شناسنامه می شود ( کد پستی ده رقمی نیز لازم است) .
– کپی برابر با اصلِ جوازِ کسب و یا پروانه بهره برداری . اصولا هر سندی که از صنفِ کسب و کارتان که به شما اجازه ارائه خدمت می دهد باید از سوی اشخاص حقیقی تهیه و ارائه شود .
– 15 قطعه تصویر 8*8 از برندِ محصولتان به همراهِ شرحِ کامل پیشینه و علتِ انتخاب این نام برای برندتان .
– اگر علامت تجاری شما به زبانِ لاتین باشد نیاز است تا کارتِ بازرگانی که به نامِ صاحبِ پروانه کسب است به اداره ثبت برند تسلیم شود .

مدارک لازم برای اشخاص حقوقی :

– ارائه کپی برابر با اصلِ جواز بهره برداری یا پروانه کسب .
– تصویر آخرین روزنامه رسمی تغیرات هیئت مدیره به همراه اولین روزنامه تاسیس شرکت باید تهیه و ارائه شود .
– کسانی که حقِ امضاء اوراق بهادارِ شرکت را دارند باید کپی برابر با اصل مدارک احراز هویت که شامل کارت ملی و شناسنامه می شود را تسلیم اداره ثبت برند کنند .
– 15 قطعه تصویر 8*8 از برندِ محصولتان به همراهِ شرحِ کامل پیشینه و علتِ انتخاب این نام برای برندتان .
– دارندگان ِحق امضاء، موظف به امضای وکالتنامه و تنظیم و ارائه آن هستند .

مراحل دریافت گواهی ثبت برند

قبل از دریافت گواهی ثبت برند باید چه مراحلی را برای به ثبت رساندنِ علامت تجاری خود طی کنید ؟

1- معمولا توصیه می شود قبل از دست زدن به هر کاری، با صاحب نظران آن امر مشورت شود. پس لطفا قبل انجامِ ثبت برند با مشاورانِ خبره ای که ذاتاً برای این کار ساخته شدند تا به بهترین شکل تجربیاتشان را در اختیارتان قرار دهند مشورت کنید. ثبت ملاصدرا با افتخار اعلام می کند که ارائه دهنده بهترین مشاوره ها در زمینه انواع ثبت برند و علائم تجاری است .
2- بعد از گرفتنِ مشاوره و شفافیتِ مسیر و باز شدنِ دیدتان ، باید استعلام بگیرید تا قبل از شما کسی اقدام به ثبتِ برندی با نام و تشابه علامت تجاری شما نکرده است . اگر یک فرد یا شرکت مقدم از شما اقدام به این کار کرده است ، تقاضای شما مبنی بر ثبت آن برند با نامِ مورد نظرتان رد می شود و باید به فکرِ طراحی لوگو و برندی دیگر باشید ( استعلام برند کاملا رایگان است و به صورت الکترونیکی قابل انجام است ) .
3- حالا دیگر مجاز هستید تا اسناد و مدارکی که در بخشِ قبلی درباره آن ها مبسوط توضیح داده شد را تهیه و تنظیم کنید .
4- در این مرحله لطفا وارد سایت مرکز مالکیت معنوی شوید و گام های مربوط به اظهارنامه ثبت برند را با دقت تکمیل کنید . در این اینجا هزینه های خواسته شده را پرداخت کنید . بعد از تکمیل تمامِ فرم ها، رمز عبور و نام کاربری دریافت می کنید . دقت کنید که به محضِ دریافت این رمز از آن لحظه به بعد از طریق آن ، تمامِ اطلاعات مربوط به نوبت دهی به شما اطلاع رسانی می شود .
5- در این مرحله کارشناسانِ اداره ثبت برند در حالِ برسی کم و کیف اظهارنامه شما هستند . چنانچه تمامِ مراحل بدونِ نقص طی شود ، به شما پیامی با مضمونِ بلامانع بودنِ تقاضای ثبت برند شما ارسال می شود . حالا باید به همراه برابر اصل کلیه اسناد و مدارکتان ، حضوراً به اداره ماالکیت معنوی مراجعه کنید تا پرونده علامت تجاری شما را تشکیل دهند.
6- بلافاصله بعد از تشکیل پرونده ، از سوی اداره مالکیت تقاضایِ ثبت نام تجاری شما به یک روزنامه کثیرالانتشار و رسمی ارجاع داده می شود . حالا دیگر باید هزینه های مربوط به روزنامه علنی و رسمی اولین نوبت را تقبل بفرمائید .
7- در مرحله آخر باید با روزنامه رسمی نوبت اول و همچنین روزنامه رسمی نوبت دوم ، 10 نمونه شبیه سازی شده از علامت تجاری تان در ابعاد 6*6 به همراه یک نسخه از اظهارنامه ثبت برند به اداره علائم و اخذ سند ده ساله برند مراجعه کنید و مدرکِ آرم تجارتی تان را در دریافت کنید .
8- پس از طی کردنِ تمامیِ این مراحل باید برای دریافت گواهی ثبت برند اقدام کنید.

شروع چت
سلام
چگونه میتوانم کمکتان کنم؟