مشاوره رایگان :

جهت مشاوره رایگان امور ثبتی و حقوقی خود فقط کافیست شماره تلفن خود را برای ما ارسال نمائید، تا کارشناسان و وکلای مجرب ما در کمتر از ۶۰ ثانیه با شما تماس بگیرند .

تماس آنی

مجوز شرکت بسته بندی

گرفتن مجوز شرکت بسته بندی

مجوز شرکت بسته بندی ، جوازی است که به اشخاص حقیقی و حقوقی داده می شود . افراد یا شرکت ها با داشتن این مجوز می توانند اقدام به بسته بندی انواع کالاها در زمینه های مختلف کنند.
بسیاری از کالاها در داخل بسته بندی شده و به خارج صادر می شوند. اشخاصی که دراین زمینه فعالیت و سرمایه گذاری می کنند، باید مجوز بسته بندی را اخذ کنند. همچنین لازم به ذکر است به طور کلی گرفتن جواز بسته بندی نسبت به جواز تولید راحتتر و بی دردسر تر است.

اخذ مجوز بسته بندی

برای اخذ مجوز با توجه به نوع محصول و زمینه فعالیت باید به ارگان مربوطه مراجعه کنید. بسیاری از ارگان های دولتی وجود دارند که مجوزهای لازم را جهت ثبت شرکت بسته بندی ارائه می کنند. بعضی از این مراجع ذیصلاح عبارتند از :
– سازمان صنعت ، معدن و تجارت
– جهاد کشاورزی
– وزارت بهداشت ، درمان وآموزش پزشکی
– اداره کار و رفاه اجتماعی ( دریافت مجوز مشاغل خانگی)
– مجمع امور صنفی
– صنایع دستی و گردشگری
– و اتحادیه های مربوطه بر اساس نوع کالا
مدارکی که برای ارائه باید آماده کنید با توجه به حقیقی و حقوقی بودن اشخاص متفاوت است و همچنین بسته به  نوع کالا به هرکدام از سازمان های ذیربط می توانید مراجعه کنید.
برای انواع کالاها دسته بندی هایی در نظر گرفته شده است و جوازهای متفاوتی ارائه می شود.
مجوز شرکت بسته بندی

از جمله انواع جوازهایی که برای ثبت شرکت بسته بندی ارائه می شود :

جواز بسته بندی غذایی و آشامیدنی ، آرایشی و بهداشتی ، شیمیایی ، دارویی و مخدر ، محصولات طبیعی سنتی و مکمل ،  تجهیزات و ملزومات پزشکی.
به عنوان مثال برای ثبت شرکت بسته بندی مواد غذایی باید از ارگان جهاد کشاورزی یا صنعت و معدن پروانه بهره برداری بگیرید ، پروانه تاسیس از وزارت بهداشت ، ثبت نام تجاری و دریافت پروانه ساخت از سازمان غذا و دارو نیز لازم است.
البته اداره مواد غذایی و آشامیدنی محصولات غذایی را به چند دسته متفاوت دسته بندی کرده است

بموجب دسته بندی اداره مواد غذایی و آشامیدنی،محصولات غذایی به شرح ذیل تقسیم می گردد:

 مواد اولیه ، نمک و افزودنی ها
 روغن ، فرآورده های آردی ، شیرینی و شکلات ، غلات
 لبنیات ، کنسروهای گوشتی ، فرآورده های گوشتی
 خشکبار، ادویه ، کنسروهای غیر گوشتی و محصولات و فرآورده های کشاورزی ، چای
آبمیوه که شامل انواع آبمیوه ، نکتار، پوره ، کنسانتره ، نوشابه و نوشیدنی ها می شود.

شرایط لازم برای محل  ثبت شرکت بسته بندی چیست ؟

برای اخذ مجوز باید بستری را برحسب شرایط و ضوابط موجود محیا کنید به عنوان مثال بعضی از این شرایط برای مکانی که می خواهید ثبت شرکت کنید را ذکر می کنیم .
محل وقوع کارگاه یا کارخانه ، متراژ آن ، فاصله کارگاه از بعضی از مشاغل  و  وجود استانداردهای لازم که برای جواز بسته بندی مورد نظر است ، بسیار مهم می باشد.
امور مربوط به مالکیت ، بهداشت ، اماکن ، اراضی ، منابع طبیعی و همچنین امور مالیاتی و شهرداری فضای مورد نظر ( کارگاه ، کارخانه ) باید بررسی شود و شرایط لازم را داشته باشند.

مراحل اخذ مجوزهای لازم برای ثبت شرکت بسته بندی :

جواز تاسیس از سازمان جهاد کشاورزی و یا صنایع و معادن
دریافت پروانه تاسیس و بهره برداری از وزارت بهداشت، سازمان غذا و دارو و  جهاد کشاورزی
معرفی مسئول فنی واجد شرایط و صدور پروانه مسئول فنی
نکته : مسئول فنی فردی است كه دارای شرایط لازم جهت كنترل ونظارت تولید دركارگاهها و كارخانجات با مدرک تحصیلی حداقل كارشناسی بوده و نیز به تائید كمیته فنی قانونی رسیده باشد.
ثبت نام تجاری و اقدام جهت اخذ پروانه بهداشتی ساخت از سازمان غذا و دارو وزارت بهداشت
در مواردی همچون برخی از مواد غذایی سنتی  به جای پروانه بهره برداری از پروانه کسب می توان استفاده کرد.
با توجه به موارد گفته شده در فوق ، برای اخذ مجوز شرکت بسته بندی علاوه بر الزام ثبت شرکت در اداره ثبت شرکتها ، با توجه به صنفی که می خواهید در آن فعالیت کنید ، باید اقدام به مجوزهای لازم کنید. برای آگاه شدن از شرایط جزئی هر یک از متقاضیان می توانید با مشاوران ملاصدرا به صورت رایگان مشورت کنید و از جزئیات روند آگاه شوید.