مشاوره رایگان :

جهت مشاوره رایگان امور ثبتی و حقوقی خود فقط کافیست شماره تلفن خود را برای ما ارسال نمائید، تا کارشناسان و وکلای مجرب ما در کمتر از ۶۰ ثانیه با شما تماس بگیرند .

تماس آنی

ثبت برند لباس

تمام آن چیزی که باید درباره ثبت برند لباس بدانید

تا به حال در یک خوابِ بد ، خود را بدونِ لباسی بر تن دیده اید ثبت برند و احساس معذب بودن به شما دست داده است ؟
یا مثلا به محض این که شما ر ا به یک مهمانی دعوت میکنند ، سوالِ رایجِ : ( حالا چی بپوشم ) را از خود پرسیده اید ؟
همه یِ احساساتی که ما نسبت به پوشش خود داریم ، کاملا درست و غریزی است . تمام انسان های روی زمین ( به غیر از قبیله کومبا در گینه نو که به پوشیدنِ لباس اعتقادی ندارند . ) یک روز هم نمیتوانند خود را بدونِ لباس هایشان تصور کنند . این نیاز همیشگی بشر به پوشاک ، اصالتی تضمین شده است . همین ضمانت ابدی و ثروت ساز نیز ، باعثِ ترغیب خیلی از افراد به ثبت برند لباس میشود . محرکی که سبب میشود شما به این فکر بیوفتید که همه ، همواره به لباس و پوشاک نیازمند هستند . پس من میتوانم به این حرفه وارد شوم ، از این اهمیت استفاده کنم و سرمایه ای برای خودم و هفت نسل آینده ام به ذخیره کنم .
 این که انقدر با جملات امید بخش شما را برای ورود به این حرفه تشویق میکنیم ، به این معنا نیست که همین حالا به صورت غیر قانونی و مُحیّر العقول در زیر پله خانه تان ، شروع به تولید انواع پیراهن مردانه با نشانِ تجاریِ سیروس پِستانک کنید !
چرا که ، تجارت موفق و آتیه ساز در زمینه پوشاک ، نیاز به یک حرکتِ بنیادین و در عینِ حال حرفه ای به اسمِ ثبت برند لباس دارد . پوشاک تولید شده توسط شما بدونِ عملِ ثبت برند لباس ، در حقیقت هیچ گونه هویت و شخصیتی ندارد . برای اثباتِ حرفمان ، شاید لازم است مضراتِ حاصل از عدم ثبت برند لباس را برای شما شرح دهیم . زیان هایی که با گوش زد کردن و خواندنِ آن ها ، شما را به عنوان یک فعال در زمینه پوشاک مجاب میکند که ثبت برند لباس ، از اوجبِ واجبات محسوب میشود ( واضح است که در صورت ثبت برند توسطِ شما ، همه مواردِ تهدید آمیزِ زیر به  فرصت و مزیت تبدیل میشوند . )

با عواقبِ عدمِ ثبت برند لباس بیشتر آشنا شوید

– ریسک و خطرِ سوء استفاده رقبا از محصول شما بالا میرود . در حقیقت این امری اجتناب ناپذیر است چرا که شما به راحتی خود را در موقعیتِ دزدیده شدنِ ایده های طراحی خود قرار میدهید . ( مصداقِ بارزِ این است که  همه دوست دارند یک اثرِ هنریِ بدونِ امضاء را به اسمِ خود تصاحب کنند . برند ها خصوصاً در این حوزه کاری ، حکمِ امضایِ هنری را دارند و مانع از سرقت و تصاحبِ محصول می شود. )
– نزولِ ارزشِ سهامِ شرکت شما در بازار قطعی است .
– کاهش اعتبار محصول شما در سطحِ بین المللی ، امری اجتناب ناپذیر است .
– ماحصلِ مورد بالا ، عدمِ پیشرفت و کاهشِ ارتباط شما با کمپانی های بزرگِ تجاریِ جهان است .
– کاهشِ فروشِ تولیدات ، سزایِ حتمیِ کسی است که برندِ لباسِ خود را به ثبت نرسانده است .
حالا فرض میکنیم که شما با خواندنِ لیستِ سیاهِ بالا متاثر شده و میخواهید در حرکتی متحولانه ، اقدام به ثبت برند لباس کنید .
ثبت برند لباس

مراحل ثبت برند لباس

شما باید چه مراحلی را برای انجام این کار طی کنید ؟
– شما قبل از هر اقدامی باید مطمئن شوید که پس از ثبتِ برندتان بعداً برای آن بلا معارض و مدعی پیدا نمیشود . پس لازم است قبل از جمع آوری مدارک ، اقدام به پیگیری و استعلام برند بکنید .
– جمع آوریِ اسناد و مدارک مورد نیاز جهت ثبت برند لباس ( که در آخر به صورت مبسوط ، کیفیت و کمیّت این اسناد ذکر میشود )
– کامل کردنِ فرمی به نامِ اظهارنامه ثبت برند ، قدم بعدی شما است . شما میتوانید جهت سهولت و صرفه جویی در زمان ، برای تکمیل و دریافت رمزِ اظهارنامه  به سایت   (http://iripo.ssaa.ir) مراجعه کنید.
– بعد از این که پرونده شما ، از صفِ ملال آور نوبتِ بررسی فارغ شد ، کارشناسانِ مربوطه درباره صحت و سلامتِ اطلاعات اظهار نظر میکنند .
– خبر جان گداز و البته در عین حال مسرت بخش این است که در صورت تصدیق و بدون نقص بودنِ پرونده شما ، باید به اداره مالکیت معنویمراجعه بفرمائید . طی حرکتی غم انگیز برای پرداخت هزینه حق الثبت برند و آگهی تاسیس شرکت در روزنامه رسمی از همان کیسه خلیفه همیشگی ، بذل و بخشش به عمل آورید .
– در صورت عبور موفقیت آمیز شما از مراحل بالا ، میتوانید برای اخذ سند علامت خود ، دوباره به اداره مالکیت معنوی مراجعه کرده و اقدام به گرفتنِ مایه حیاتِ کسب و کار خود کنید .
اول ذکرِ مراحلِ کار ، بعد قیدِ مدارکِ کار !
شیوه مرسوم ولی کلیشه ای اطلاع رسانی این است که اول مدارک لازم برای این کار را شرح میدهند و بعد از آن مراحل ثبت برند لباس را توضیح میدهند . اما از آن جایی که شرافت و واقعیت بین بودن در حرفه نویسندگان این سایت حرفِ اول را میزند  ، عقلانی تر دیدیم که ابتدا به شما بگوئیم آیا بعد از مراحلی که مطالعه کردید باز هم برای رسیدن به هدفتان ثابت قدم هستید یا خیر . اصلا شاید بعد از خواندن پروسه ثبت برند لباس به این نتیجه برسید که این حرفه ارزشِ این همه وقت گذاشتن را ندارد . پس اگر هم چنان این ایده دارید که بهترین تصمیم را برای انتخابِ شغل خود گرفته اید ، شما را به ادامه خواندنِ این مقاله درباره ثبت برند لباس دعوت میکنیم .
پیش از این هم وعده داده بودیم که به صورت دقیق  درباره مدارک و اسنادی که جهتِ ثبت برند لباس نیاز دارید ، توضیح خواهیم داد . پس در ادامه به عملی کردنِ وعده خود میپردازیم .

مدارک لازم برای راه اندازی برند لباس

مدارک مورد نیاز برای این نوع از ثبت نیز ، مانند هر ثبت برندِ دیگری بنابر حقیقی و حقوقی بودن اشخاص متفاوت است.

مدارک مورد نیاز ثبت برند لباس برای اشخاص حقیقی :

–  فرد متقاضی ، باید یک کپی برابر با اصل کارت ملی و شناسنامه خود را ارائه دهد .
– اگر برند شما به زبان لاتین است ، باید کپی کارت بازرگانی را ارائه دهید .
–  تسلیمِ کپی جواز کسب شما یا هر مجوز دیگری که به شما اجازه فعالیت در این زمینه را میدهد ، الزامی است .
– ارسالِ 10 نمونه ( درست خواندید ، دقیقا 10 نمونه ) از برند شما در ابعاد 6 *6  cm .

 مدارک مورد نیاز ثبت برند لباس برای اشخاص حقوقی :

– ارائه یک نسخه از کپی روزنامه تاسیس شرکت الزامی است .
– کپی جدید ترین روزنامه تغییرات رسمی شرکت ( البته ارائه این سند در صورتی الزامی است که شرکت شما در چند ماهِ گذشته تغییری داشته است )
– اگر در شرکت جایگاهی دارید که برای شما حق امضاء به ارمغان آورده ، باید کپی برابر با اصل شناسنامه و کارت ملی شما ارائه شود .
– تسلیمِ کپی جواز کسب شرکت یا هر مجوز دیگری که  اجازه فعالیت در این زمینه را  به شرکت شما میدهد ، الزامی است .
– اگر برند شرکت به زبان لاتین است ، باید کپی کارت بازرگانی را ارائه دهید .
– و در نهایت باز هم آن 10 نمونه جنون آمیز از برند که باید در ابعاد 6*6 باشد ، ارسال شود .
 از آن جایی که دیگر دوره مراجعاتِ حضوری به موسسه های ثبت برای اخذِ راهنمایی به سر آمده است، شما می توانید بدونِ اتلافِ وقت و ارجاعِ حضوری به یک موسسه حقوقی، مراحلِ ثبتِ برند لباس خود را به کمپانیِ حقوقی ثبت ملاصدرا بسپارید و در این زمینه از تجربه مشاورین خبره این موسسه درحیطه انوعِ ثبت ها بهره مند شوید.